Zajęcia

Studio Teatralne "Loża szyderców"

  • Teatr
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Młodzież

prowadzenie: Aneta Płuszka, Robert Płuszka

 

wiek: młodzież (15-18 lat)
termin: poniedziałek
godz.: 17:30-19:30


wiek: dorośli (18+)
termin: poniedziałek
godz.19:30-21:30


cena: 50 zł / za 4 spotkania w miesiącu

O zajęciach

Studio łączy teatr aktorski z teatrem plastycznym i teatrem ruchu. Naszym celem jest eksperyment oraz doświadczanie kolejnych etapów rozwoju scenicznego, poszerzanie umiejętności teatralnych, reżyserskich, interpersonalnych oraz tworzenie fantastycznej grupy przyjaciół. Specyficzny sposób prowadzenia zajęć skutkuje barwnymi spektaklami opartymi na rytmie, plastyce ruchu i materii oraz na indywidualnościach aktorskich. Z pasją wykorzystujemy potencjał i zaangażowanie młodych aktorów.

Korzyści

Nasze spotkania są kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szansą na rozwój talentu scenicznego, na przełamywanie barier, odkrywanie nowych umiejętności i poznanie nowych ludzi. Działamy w myśl zasady: „My nie kontestujemy, my tworzymy!".

Efekt

Teatr Loża Szyderców realizuje różnorodne formy teatralne: spektakle plastyczne, teatr dla dzieci, teatr ruchu, sztuki klasyczne i współczesne, pantomimę, happening. Każdy sezon pracy wieńczy premiera. Spektakle grupa prezentuje zielonkowskiej publiczności na scenie OKiS oraz na przeglądach teatralnych w kraju.

Instruktor

Aneta Płuszka - absolwentka PWST Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Aktorka teatralna warszawskiego Teatru Baj. Reżyser, scenopisarka, autorka adaptacji, wierszy i piosenek.
Robert Płuszka - absolwent łódzkiej „Filmówki”. Aktor kabaretowy , filmowy, teatralny i estradowy. Związany z warszawskim Teatrem Baj. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach i teatrach telewizji.

Portfolio

Studio Teatralne Loża Szyderców powstało w kwietniu 2010. Realizowane przez młodzież pod okiem aktorskiego małżeństwa Anety i Roberta Płuszka  przedstawienia były zauważane i doceniane na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach i konkursach teatralnych za niepowtarzalny styl i charakter spektakli. „Loża Szyderców” na stałe wpisała się w lokalną przestrzeń artystyczną. Tworzą ją kolejne pokolenia młodych zapaleńców sztuki teatralnej: gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz osoby pracujące zawodowo.