Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Kwi 4, 2019

„Śpiewamy Moniuszkę”

„Śpiewamy Moniuszkę”

Dziękujemy serdecznie Klubowi Seniora Rodzinka za zorganizowane dla słuchaczy UTW spotkanie ze Stanisławem Moniuszką! OKiS zainspirował seniorów z Zielonki do realizowania swoich pomysłów z dofinansowaniem w ramach tzw. „bonów dla seniorów”. Już drugiej grupie udało się w ten sposób pozyskać grant i zrealizować inicjatywę według własnego pomysłu.
Pomysł Klubu Seniora Rodzinka związany jest z przypadającą w tym roku dwusetną rocznicą urodzin  Stanisława Moniuszki. W środę 3 kwietnia klubowicze zorganizowali spotkanie integracyjne ze słuchaczami UTW, podczas którego zaprosili do wspólnego muzykowania, przybliżyli bogaty życiorys i ciekawostki o kompozytorze oraz przypomnieli jego utwory. Uczestnicy wspólnie śpiewali pieśni przy akompaniamencie na gitarę i harmonijkę. Nie zabrakło też solowych męskich wykonań arii z Opery Straszny Dwór!
Był to wspaniały pomysł na spotkanie z innymi i przykład dzielenia się wiedzą i twórcze działanie w oparciu o własne talenty i umiejętności. A jest ich w tej grupie wiele.
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu  Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pn. „Bony dla seniorów” realizowanego przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.

Skip to content