Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Wrz 25, 2019

Warsztaty pisania piosenek – zapisy

Warsztaty pisania piosenek – zapisy

WARSZTATY PISANIA PIOSENEK
Zapraszamy młodzież na warsztaty poświęcone pisaniu piosenek. Będzie to nauka pisania tekstów wraz z tworzeniem muzyki i, co najważniejsze, składania ich w zgrabną, logiczną i przekonywującą artystycznie całość.

Podczas zajęć poruszone będą cztery podstawowe tematy:
* Jak wybrać temat piosenki

* Jak pisać poprawne stylistycznie oraz znaczeniowo teksty /Czym są rymy, jak można je komponować, co to są rymy krzyżowe a co to są rymy dokładne, na czym polega poprawna wersyfikacja rymów, co to są wiersze białe. Poza tym zajmiemy się wulgaryzmami, porozmawiamy czy, a jeśli tak, to kiedy wulgaryzmy są uzasadnione, będziemy odkrywać wyrazy bliskoznaczne. Sprawdzimy jaką rolę w tekście piosenki pełnią powtórzenia i jak sprawdzają się zawołania typu jejeje! W tej części będzie to kurs poprawnego gramatycznie pisania, ale przede wszystkim kurs wtłaczania szerokiego tematu w ramy piosenki, która jest zawsze skrótową formą wypowiedzi i hasłowo opisuje rzeczywistość/.

* Jak pisać muzykę /Nauka o strukturze piosenki. Czy istnieją piosenki bez refrenu, co to jest bridge i jak bardzo ważną rolę pełni w piosence. Porozmawiamy o piosenkach, w których i refren i zwrotka są zbudowane na tych samych akordach i o piosenkach o skomplikowanej strukturze akordów. Będziemy rozmawiać o idealnym czasie trwania poszczególnych części piosenki i o tym jak wpływa to na szanse emisji na antenie radiowej/.

* Jak stworzyć piosenkę, czyli złożyć w interesującą całość tekst i muzykę. /Składanie w całość – logiczną, interesującą, przekonywającą artystycznie, melodyjną (lub atonalną) – warstw – tekstowej i muzycznej, czyli stworzenie pełnoprawnej piosenki, wybór stylu muzycznego.
Zajęcia będą dostosowane do wieku uczestników w danej grupie, zarówno pod względem tematów piosenek, jak i stopnia skomplikowania warstwy melodycznej. Zajęcia zarówno dla dzieci starszych, młodzieży, jak i dorosłych. Rekomendowany wiek 12+.
Czas trwania zajęć to 90 minut. Spotkania raz w tygodniu. Koszt miesięczny: 120 PLN.
Zajęcia poprowadzi Wojtek Kubiak – historyk sztuki, muzyk, songwriter.