Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Cze 22, 2022

AKTYWNA ZIELONKA – zajęcia sportowe w czasie wakacji

AKTYWNA ZIELONKA – zajęcia sportowe w czasie wakacji

Letnie gordonki dla maluchów, nauka jazdy na rolkach i deskorolce, plenery z zumbą, jogą i na siłowniach zewnętrznych, czy też, dla preferujących bardziej wytężanie  mózgu – szachy. To wszystko będzie się działo w zielonkowskich plenerach podczas wakacji. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne a na większość nie wymagamy też wcześniejszych zapisów.

Zapraszamy do udziału! Oto szczegóły:

LIPIEC/SIERPIEŃ
Joga (bezpłatne, bez zapisów) – Park Dębinki

Wszystkie wtorki, godz. 18.00  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)
Wszystkie soboty, godz. 10.30  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)

Joga ma zbawienny wpływ nie tylko na zdrowe ciało, ale również na funkcjonowanie psychiczne. Pewność siebie, stabilność emocjonalna, wewnętrzny spokój oraz umiejętność koncentracji to główne korzyści z regularnej praktyki. Joga niweluje problemy z kręgosłupem, pomaga utrzymać zdrową i piękną sylwetkę, pomaga również w przełamywaniu słabości i ograniczeń, które często są głównie w naszych głowach. Zapraszamy na zajęcia z Anną Dzięciołowską, instruktorką jogi, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

 

Zumba (bezpłatne, bez zapisów) – Park Dębinki
Wszystkie czwartki, godz. 18.00  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)
Wszystkie soboty, godz. 11.30  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)

Zajęcia otwarte dla wszystkich, którzy chcą się poruszać na świeżym powietrzu w rytm energetycznej muzyki. Zumbę poprowadzi Agata Ryciuk, licencjonowana instruktorka Zumba Fitness, Zumba Step, Zumba Kids oraz rekreacji ruchowej i aeroboxu. Dlaczego ZUMBA? Jak twierdzi Pani Agata: „Każde zajęcia są jak imprezka. Nie musisz umieć tańczyć. Wystarczy, że ruszysz ciałem i wpadniesz w wir niekończącej się zabawy!”

 

Szachy (bezpłatne, bez zapisów) – plac przy wejściu do OKiS
Wybrane czwartki, godz. 16.00 (spotkania potrwają ok. 2 godzin)
21, 28 lipca; 4, 11, 18, 25 sierpnia

Zmierzyć się z doświadczonym instruktorem szachowym, a może posłuchać jego wskazówek? Szachy poprawiają umiejętności arytmetyczne, uczą analitycznego i krytycznego myślenia, a także poprawiają zdolności planowania i zwiększają IQ. Początkujących, grających regularnie i sporadycznie, zapraszamy na otwarte symultaniczne potyczki szachowe prowadzone przez Sebastiana Sentowskiego, sędziego pierwszej klasy i zawodnika posiadającego pierwszą kategorię szachową.

 

TYLKO LIPIEC
Gordonki (bezpłatne, bez zapisów) – Plac po Koszarowcu

Wszystkie środy, godz. 10.00 lub 10.35 – do wyboru (zajęcia potrwają ok. 45 minut)

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków do 3 roku życia inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem Music Baby Art. Dzieci biorą udział w tej świetnej zabawie w towarzystwie rodziców i opiekunów. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez kontakt ze śpiewem, muzyką, rytmem.

 

Siłownie plenerowe z instruktorem (bezpłatne, bez zapisów)
Soboty, godz. 13.00 (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)
9 lipca – Park Dębinki
16 lipca – Szkoła podstawowa nr 4 (wejście od Dziennikarskiej)
23 lipca – Osiedle Żabia
30 lipca – Skwer Lotników

Jak skorzystać z siłowni plenerowych, które stoją na terenie Zielonki? Na to pytanie zna odpowiedź Paweł Olbryk, instruktor CrossFitu. Zapraszamy na zajęcia z profesjonalnym trenerem, który dobierze odpowiednie ćwiczenia, zwróci uwagę na technikę oraz pracę nad prawidłowymi wzorcami ruchowymi.

 

Nauka jazdy na rolkach (bezpłatne, obowiązują zapisy) – Park Dębinki
2, 9, 16, 23 lipca
Sobota, godz. 9.00  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)

ZAPISY są pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeeHntOqFOk5_VmZlQ_PpvlcDE7XyfF3C6LNEZbkgpz5Ire-w/viewform

Jazda na rolkach dla początkujących – dla dzieci i dorosłych (od 6 roku życia). Zajęcia poprowadzi instruktorka Daria Kasprowicz. W programie m.in. nauka prawidłowej pozycji, bezpiecznego upadania, sprawnego poruszania się, skręcania i skutecznego hamowania. Wymagania wstępne: samodzielne wstawanie i poruszanie się do przodu – wystarczą kroki, jeździć się nauczymy. Zapraszamy z własnym sprzętem: dzieci obowiązkowo: kask i pełen komplet ochraniaczy – nadgarstki, kolana, łokcie; dorośli obowiązkowo: kask, zalecane ochraniacze: nadgarstki, kolana, łokcie.

 

TYLKO SIERPIEŃ
Gordonki (bezpłatne, bez zapisów) – Plac zabaw na Siwkach
Wszystkie środy, godz. 10.00 lub 10.35 – do wyboru (zajęcia potrwają ok. 45 minut)

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków do 3 roku życia inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem Music Baby Art. Dzieci biorą udział w tej świetnej zabawie w towarzystwie rodziców i opiekunów. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju najmłodszych poprzez kontakt ze śpiewem, muzyką, rytmem.

 

Nauka jazdy na deskorolce (bezpłatnie, bez zapisów) – Park Dębinki
6, 13, 20, 27 sierpnia
Sobota, godz. 9.00  (zajęcia potrwają ok. 1 godziny)

Zapraszamy dzieci (od 5 roku życia), młodzież i dorosłych na zajęcia prowadzone przez certyfikowanego instruktora deskorolki Wojciecha Woropaja. Instruktor poświęcił dla tego sportu 15 lat życia. Młode lata spędzał na zawodach deskorolkowych na terenie całego kraju, zdobywając liczne medale i puchary. Na treningach będzie przekazywał zdobytą wiedzę teoretyczną i techniczną, doświadczenie oraz pozytywną energię! Co jest potrzebne? Kask, ochraniacze i oczywiście deskorolka!

 

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY NA BIEŻĄCO NA NASZEJ STRONIE INFORMOWAĆ BĘDZIEMY O ZMIANIE MIEJSCA TRENIGU NA SALĘ LUB PRZESUNIĘCIU SPOTKANIA NA INNY TERMIN.

Skip to content