Kalendarz

W czerwcu, tradycyjnie na koniec roku szkolnego, w Ośrodku Kultury i Sportu odbywa się koncert, na którym występują uczniowie sekcji muzycznych na co dzień uczący się u nas gry na instrumentach oraz śpiewu. Zapraszamy do wysłuchania młodych artystów w niedzielę 17 czerwca o godz. 11:00. Zdobyte umiejętności zaprezentują podopieczni Tatiany Stępniak, Waldemara Dubienieckiego, Karola Podkula i Tomasza Króla.
W niedzielę 17 czerwca po raz 16. w Zielonce odbędzie się Festiwal Misyjny.
Festiwal rozpocznie msza święta o 13:00, po niej na Placu Jana Pawła odbędą się koncerty. Gwiazdy Festiwalu naprawdę godne uwagi. Wystąpią: Magitza, Maleo Reggae Rockers i Fragua. Warto przyjść posłuchać.
Ideą festiwalu jest przybliżanie problematyki i wspieranie misji. Stoiska wystawiają i swoją pracę przybliżają ośrodki misyjne z Polski.
W niedzielę 17 czerwca zapraszamy do Galerii OKiS na pokaz filmów – wydarzenie towarzyszące XVI Festiwalowi Misyjnemu w Zielonce.
Zobaczymy pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „W ciszy” oraz „Albo-albo”.
„W ciszy”. Otwocki Dom Księży Emerytów – nowoczesna budowla, surowa i ascetyczna. Są tam pokoje dla księży, świetlice, stołówka oraz obszerne hole, pokoje lekarzy i pielęgniarek. Jest też kaplica. Cykl codziennego życia domu przypomina życie klasztorne. Film dotyczy obserwacji zwykłego dnia w tym domu, pokazuje zmaganie się starych księży z codziennością i jest minimalistycznie opatrzony ich komentarzem o starości.
„Albo-albo”. Krótka dokumentalna relacja z codziennych aktywności twórcy Festiwalu Misyjnego – filozofa dr. Kazimierza Szałaty. Jego przykładowy dzień to praca na Uniwersytecie, zaangażowanie w prospołeczne projekty, przewodniczenie Fundacji Polskiej Raoula Follereau – niedochodowej organizacji, która powstała aby wspierać najbiedniejszych z biednych. Kamera towarzyszy mu w kilku realizowanych projektach.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami.
Wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki.
Niedziela 17 czerwca 2018, godz. 16:00-16:45, Galeria OKiS, (wejście od ul. Słowackiego). Wstęp wony.
Jubileusz 70-lecia Chóru Męskiego im. Józefa Gromali z Zielonki
Zapraszamy na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 23 czerwca 2018 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.
Chór Męski z Zielonki zaprezentuje się w swoim urozmaiconym repertuarze: pieśniach sakralnych, patriotycznych oraz ludowych.
Słynny już męski zespół założył zielonkowski organista Józef Gromala. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i miejskie. Koncertuje też często poza granicami miasta, gdzie zdobywa uznanie. Śpiewał dwukrotnie Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.
Chór pracuje pod kierunkiem doświadczonego kompozytowa i dyrygenta Macieja Cegielskiego, wieloletniego chórmistrza profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, Opery na Zamku w Szczecinie).
Sobota, 23.06.2018, godz. 18:15, sala widowiskowa OKiS. Wstęp wolny.
Wcześniej, o godz. 16:30, odbędzie się uroczysta Masza św. w intencji Chóru w kościele pw. MB Częstochowskiej w Zielonce.
Warsztaty profilaktyczno-sportowe „ Wśród gier i bajek”
Akcja Lato w Mieście 2018
ZAPISY OD 4 CZERWCA
Akcja Lato w Mieście odbywać się będzie od 25 czerwca do 10 sierpnia 2018r. w siedzibie OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku od klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Harmonogram zajęć w ramach warsztatów profilaktyczno – sportowych
Harmonogram dzienny
8:00-9:00 – zbiórka, zajęcia świetlicowe
9:00-12:00 – zajęcia sportowe, plastyczne, gry i zabawy
12:00 – drugie śniadanie
12:30-15:00 – zajęcia sportowe, plastyczne, gry i zabawy
15:00-16:00 – zajęcia świetlicowe i rekreacja na powietrzu
Co tydzień, w środy, przewidziano wyjazd integracyjny na basen. Odbędzie się 7 wyjazdów. Każdorazowo wyjazd o godz. 10:45, powrót ok. godz. 14:00.
Zaznaczamy, że wszystkie planowane zajęcia mają komponent profilaktyczny. Instruktorzy są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi w obszarze profilaktyki i sportu. Zajęcia i wyjazdy integracyjne zbudowane są z gier i zabaw wzmacniających czynniki chroniące przed podejmowaniem zachowań ryzykownych przez uczestników warsztatów – dzieci i młodszą młodzież. Celem warsztatów jest zwiększenie umiejętności osobistych i społecznych u uczestników.
Harmonogram tygodniowy w odniesieniu do tematu przewodniego Akcji „Lato w mieście wśród gier i bajek 2018″
Pierwszy tydzień
Bajki polskie krótkometrażowe
Gry podwórkowe – klasy, kapsle, gry strategiczne, bingo, zbijak, gra w gumę, 5 cegiełek.
Zajęcia plastyczne – tworzenie prostych animacji
Drugi tydzień
Europejskie bajki krótkometrażowe
Gry planszowe – tworzenie własnych gier planszowych
Zajęcia plastyczne – oprawa plastyczna gier planszowych
Trzeci tydzień
Tydzień „złych bohaterów”
Gry narracyjne – tworzenie własnych bajek, nowych zakończeń
Zajęcia plastyczne – przygotowanie masek, kostiumów, postaci
Pokaz mody na scenie.
Czwarty tydzień
Bajki Disneya
Gry parateatralne
Zajęcia plastyczne – własnoręcznie wykonane puzzle
Piąty tydzień
Krótkometrażowe bajki rodem z Hollywood
Gry zespołowe
Zajęcia plastyczne
Szósty tydzień
Animacje poklatkowe
Gry terenowe
Zajęcia plastyczne – tworzenie postaci z plasteliny, kukiełek, pacynek
Siódmy tydzień
Azjatyckie bajki krótkometrażowe
Gry zespołowe oparte na symbolach
Zajęcia plastyczne – rysowanie Mangi
Każdy tydzień rozpoczynać się będzie 1-godzinnymi pokazami bajek tematycznych.
We wtorki odbywać się będzie spotkanie z książką, w ramach którego gościem OKiS będzie bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej, który będzie czytać dzieciom książki związane z tematem bieżącego tygodnia.
Codziennie odbywać się będą zajęcia plastyczne, tematyczne – zależne od tematu tygodnia, zajęcia profilaktyczne oraz zajęcia sceniczne.
Raz w tygodniu odbywać się będzie wyjazd na basen – ważna jest kolejność zgłoszeń, zapisy zaczynają się w poniedziałki.
Również raz w tygodniu dzieci wezmą udział w zabawach z językiem angielskim, które poprowadzi szkoła językowa Early stage.
W czwartki, po obiedzie, w sali widowiskowej odbywać się będzie projekcja filmu dla dzieci.
W każdy piątek w sali widowiskowej prowadzone będzie „Mam talent”.
Zgłoszenie dziecka odbywa się poprzez zapoznanie się z regulaminem i wypełnienia oświadczenia rodziców (w załączeniu) i dostarczeniu go do OKiS w formie papierowej lub elektronicznej (dobrego, czytelnego skanu) na adres okis@zielonka.pl
Lato w mieście 18 oświadczenie
W CZASIE TRWANIA AKCJI LATO W MIEŚCIE W WAŻNYCH SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z UDZIAŁEM DZIECKA MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ Z KIEROWNIKIEM AKCJI:
W DNIACH 25.06-13.07
PANI ELŻBIETA KUCIŃSKA tel. 530097498
W DNIACH 16.07-03.08
PANI KATARZYNA WESOŁOWICZ tel. 600870691
W DNIACH 06.08-10.08
PANI ELŻBIETA KUCIŃSKA tel. 530097498.
W święto 15 sierpnia w Zielonce co roku spotykamy się na koncercie. Od wielu lat koncert polskiej muzyki odbywa się w kościele MB Częstochowskiej a wykonują go zawsze najlepsi polscy artyści. Tak będzie i w tym roku. Po raz drugi w ramach cyklu wystąpi w Zielonce Karol Radziwonowicz, utytułowany pianista, który równocześnie fascynująco opowiada o prezentowanych artystach i utworach. Tym razem tytuł koncertu to „Niepodległość w muzyce polskich kompozytorów”, usłyszymy zatem kompozycje różnych autorów.
Zapraszamy w środę 15 sierpnia o godzinie 20:00 na spotkanie z polską muzyką.
KAROL RADZIWONOWICZ – Wszechstronny pianista wykształcony w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną prowadząc klasy mistrzowskie, zapraszany przez uczelnie w kraju i na świecie.
Artysta posiada znaczący dorobek fonograficzny. Jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie dzieła fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego. Nagranie to zostało wyróżnione nagrodą francuskich krytyków „Diapason”. Nagrał również utwory Paderewskiego z towarzyszeniem orkiestry. Z okazji 13. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego utrwalił na płytach kompaktowych wszystkie utwory na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej Fryderyka Chopina, wspólnie z kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia. W Polsce nagranie to otrzymało nominację do nagrody Fryderyk 1998, a poprzez licencję w kanadyjskiej firmie płytowej Tandem Records Classics ukazało się na rynku amerykańskim, zyskując natychmiast wielkie uznanie krytyki – „bestseller” w Kanadzie w 1999. W polskiej wytwórni Selene Records ukazały się również płyty z utworami Juliusza Zarębskiego oraz z odkrytymi utworami Karola Mikulego – ucznia Fryderyka Chopina.
Karol Radziwonowicz zajmuje się również działalnością pedagogiczną: prowadzi klasy mistrzowskie na zaproszenie uczelni w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose, Limie, Lubjanie, Krakowie i Wrocławiu. Od wielu lat jest też jurorem konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. W 2005 został zaproszony do jury eliminacyjnego etapu XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Piastuje stanowisko prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.
W ramach Dni Zielonki w sobotę 15 września 2018 o godz. 18:00
w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce wystąpi
GRZEGORZ HALAMA i Zespół TARAKA
Sala widowiskowa OKiS
wstęp wolny