Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Paź
27
sob
XXI Maraton Teatralny
Paź 27@11:00 – 21:00
 1. 1. Maraton Teatralny odbędzie się w dnia 27 października 2018 r. roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce przy ul. Łukasińskiego 1/3, w Miejskiej Sali Widowiskowej.
 1. 2. Maraton ma charakter otwartego przeglądu połączonego z konkursem, w trakcie którego nagrodzone zostaną:
 • Najlepsze przedstawienie
 • Najlepsza kreacja aktorska
 • Nagroda Jury
 1. 3. Przedstawienia będą oceniane przez jury w skład, którego wejdą osoby profesjonalnie zajmujące się problematyką teatralną. Lech Śliwonik i Edward Wojtaszek.
 2. 4. Wyłonionym laureatom zostaną przyznane nagrody rzeczowe.
 3. 5. Prezentacja nie może:

-zawierać obraźliwych treści oraz naruszać norm etycznych i moralnych,

-zawierać treści przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych,

– obrażać uczuć religijnych.

 1. 6. W Maratonie mogą wziąć udział wszystkie teatry niezawodowe, których przedstawienia nie będą dłuższe niż 60 min, a montaż i demontaż scenografii własnej nie może trwać dłużej niż 20 min. Podanie w karcie zgłoszenia nieprawdziwego czasu trwania spowoduje eliminację przedstawienia.
 2. 7. Organizator zapewnia nagłośnienie, obsługę techniczną, oświetlenie oraz odtwarzacz CD.
 3. 8. Zgłoszenia do Maratonu odbywają się poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej, oznaczające akceptację warunków regulaminu i dostarczenie jej pocztą elektroniczną z potwierdzeniem odbioru. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 października br. Wraz ze zgłoszeniem uczestnicy proszeni są o nadesłanie krótkiej noty biograficznej, zdjęcia i innych informacji i materiałów pomocnych w przygotowaniu folderu.
 4. 13. Organizator nie bierze odpowiedzialności za treści zawarte w programie grup teatralnych.

Zdjęcia pochodzą z XX M.T.

1-0187.jpg 1-0157.jpg 1-0104.jpg 1-0073.jpg 1-0020.jpg

Unihokej: Zielonka vs Kębłowo
Paź 27@16:00 – Paź 28@13:00

Po udanym turnieju juniorek młodszych, w którym Dzikie Gęsi Zielonka okazały się bezkonkurencyjne w swojej grupie eliminacyjnej, przyszedł czas na trudniejsze wyzwanie. Tym razem najstarsze Gąski w ramach 5 i 6 kolejki Ligi Juniorek Starszych podejmą zespół Juniora Kębłowo. Dwumecz rozegrany zostanie już w najbliższy weekend, kibiców zapraszamy w na halę OKiS w sobotę na godzinę 18.00, rewanż zaplanowano zaś na niedzielę na godzinę 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Plakat-JS w Zielonce, 27-28.10

Paź
28
nie
Spotkania z podróżą NAMIBIA
Paź 28@15:00 – 16:00

Namibia – na tropach Wielkiej Piątki

Anna i Marcin Szymczak

Wyruszymy w miesięczną podróż szutrowymi drogami Namibii. Odwiedzimy żyjące jak dawniej plemiona – Buszmenów, Damara i Himba. Poznamy ich zwyczaje, zajęcia i sposoby radzenia sobie w trudnym środowisku przyrodniczym. Wdrapiemy się na najwyższe wydmy najstarszej pustyni świata – Namib, przejedziemy spowitą mgłami drogą, wzdłuż wybrzeża szkieletów oraz zajrzymy na dno drugiego co do wielkości kanionu na świecie – Fishriver. Wśród szumiących traw sawanny zobaczymy dziko żyjące zwierzęta, mając nadzieję ujrzeć choć kilka z grona Wielkiej Piątki.

O NAS

Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Gdy urodziła im się córka Iga, zaczęli podróżować we trójkę. Razem zwiedzili świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Od pięciu lat podróżują już we czwórkę – z synkiem Jasiem – i zdążyli już odwiedzić Sardynię, Iran, Gruzję, Emiraty Arabskie i Namibię. Na wyjazdach dużo fotografują co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie.
www.fotografiapodroznicza.pl

Namibia_2 Namibia_6Namibia_5

Lis
5
pon
Jacek Wszoła gościem OKiS
Lis 5@10:00 – 11:30

W poniedziałek 5 listopada 2018 gościem OKiS będzie Jacek Wszoła – mistrz olimpijski, dwunastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, rekordzista Polski, Europy i świata.

Seniorów z Zielonki zapraszamy na spotkanie z mistrzem. W programie wspólne ćwiczenia z instruktażem Jacka Wszoły oraz konsultacje z fizjoterapeutą.

Zgłoszenie udziału pod nr tel. 22 771 90 70.

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Lis
17
sob
Liga juniorek starszych: Zielonka vs Towy Targ
Lis 17@19:00 – Lis 18@12:00
Lis
18
nie
Spotkania z podróżą: Norwegia Północna
Lis 18@15:00 – 16:00

Norwegia Północna – kraina słońca

Konrad Konieczny

Północne rubieże Norwegii mają w sobie coś szczególnego. Krajobraz jest tu znacznie bardziej surowy, monolityczny i chwilami bardziej posępny w porównaniu ze spektakularnym pięknem fiordów Norwegii Zachodniej. Ale nie w krajobrazie tkwi największa różnica. Jadąc pośpiesznie na Nordkapp przez bezkresy Finnmarku, możemy łatwo to przeoczyć,  ale przy dłuższym pobycie zrozumiemy, że to nie jest miejsce zwyczajne. Jak nigdzie indziej rytm życia wyznacza tutaj słońce.

Podróż za koło podbiegunowe w trakcie letnich białych nocy, czy zimowych ciemności to jak podróż na inną planetę. Podział doby na dzień i noc nie istnieje. Rok dzieli się na okres ciemności i światła, a życie ludzi i zwierząt jest do tego dostosowane.

Podczas pokazu wybierzemy się w podróż przez wszystkie pory roku i w najdalsze zakątki Północnej Norwegii. Odwiedzimy graniczące z Rosją Kirkenes, gdzie wiatr dziejowych zmian jeszcze nie w pełni dotarł, weźmiemy udział w najdłuższym na świecie biegu psich zaprzęgów, odwiedzimy Saamów, dowiemy się dlaczego Norwegowie na jednej z wysp kultywują zwyczaj popołudniowej sjesty i naturalnie zobaczymy miejsca, które podczas podróży na Północ trzeba odwiedzić. A wszystko to w świetle białych nocy i zorzy polarnej.

Konrad Konieczny

Przygodę z Norwegią zaczął nietypowo bo od języka. Chcąc przeczytać w oryginale Heimskringlę, czyli staronordycki zbiór sag królewskich nauczył się norweskiego. Później były inne lektury, aż w końcu zapakował rower i wybrał się na pierwsze bliskie spotkanie z krajem fiordów. Od tego czasu, co roku jeździ na północ, a Norwegia stała się jego życiową pasją. Napisał kilka przewodników o tym kraju, publikował zdjęcia, artykuły, organizował wystawy w Polsce i Norwegii. Jest twórcą i redaktorem portalu Norwegofil.pl, gdzie dzieli się doświadczeniami ze swoich podróży i poleca sposoby na odkrywanie Norwegii.

Wstęp 10 zł dla całej rodziny.

 

Norwegia-Polnocna-85 Norwegia-Polnocna-155

Lis
23
pt
Senioralia
Lis 23@14:00 – 20:00

Miejska Rada Seniorów w Zielonce zaprasza na Zielonkowskie Senioralia, które odbędą się w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce w piątek 23 listopada.

Program:

senioralia

Lis
24
sob
Międzynarodowy turniej badmintona
Lis 24@08:00 – Lis 25@20:00

W najbliższy weekend, w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce odbędzie się kolejny turniej badmintona.

Tym razem Zielonka gościć będzie zawodników – seniorów i amatorów – Międzynarodowego Turnieju WWL Badminton Yonex Cup 2018.

W turnieju weźmie udział około 200 osób z Rosji, Austrii i Polski, które będą rywalizować o zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych w grach pojedynczych, podwójnych oraz mikście. Zapraszamy.

WWL badminton 2018 (9)

Lis
25
nie
Teatrzyk: Przygody Ruperta
Lis 25@15:00 – 16:00

Zapraszamy na listopadowe „Spotkanie z teatrem dla dzieci”. W niedzielę 25 listopada na naszej scenie zobaczymy Teatr Trip i „Niesamowite przygody Ruperta Greena”. To opowieść o rodzeństwie – Alicji i Piotrze, które przestało zwracać na siebie uwagę. Nie potrafią się ze sobą bawić, rozmawiać, zapomnieli nawet, jak mają na imię. Pewnego dnia na ich dachu ląduje dziwny stwór, który postanawia przenieść ich w czasie do średniowiecza, aby tam mogli odnaleźć dawno zatraconą dziecięcą wyobraźnię oraz braterską miłość.

rupert

 

Gru
1
sob
Piłka nożna: Turniej NLH
Gru 1@07:00 – Gru 2@20:00

Już w najbliższy weekend do Zielonki zjadą najlepsze amatorskie drużyny halowe, by rozegrać szóstą edycję turnieju Nocnej Ligi Halowej. Na hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce gościć będzie 48 zespołów z całej Polski. Nie zabraknie wśród nich wielu lokalnych drużyn, które zrobią wszystko, by okazałe trofeum Turnieju zostało w Zielonce.

Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godzinie 8:00 i będą trwały pełne dwa dni. Dla najlepszych ekip przygotowano puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Najważniejszy będzie jednak splendor – zostać zwycięzcą pośród 48 drużyn –  to wyróżnienie nie lada. O tym komu ono przypadnie przekonamy się w niedzielę około godziny 21:00. Zapraszamy wszystkich do kibicowania, a szczegółów dotyczących podziału drużyn do poszczególnych grup należy szukać na stronie www.nocnaligahalowa.pl .

turniejhalowy

Skip to content