Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Lip
4
pon
Wakacyjne zajęcia: ceramika
Lip 4@15:45 – Sie 25@19:45
Wakacyjne zajęcia: ceramika

Zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach wakacyjnych. W letnie poniedziałkowe popołudnia chętni mogą wziąć udział w plenerowych zajęciach rysunku architektonicznego. W wybrane poniedziałki i czwartki lipca i sierpnia otwarta dla chętnych będzie także pracownia ceramiki. Indywidualnie można też pod okiem instruktora pouczyć się gry na gitarze.

Obowiązkowe zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 22 771 90 70.

Zniżka 50 % opłaty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (Miejskiej lub Powiatowej).

 

Warsztaty ceramiczne 

Glina, wyobraźnia i praca dłoni – czyli warsztaty ceramiczne. To propozycja dla dzieci, młodzieży , dorosłych  i rodzin. Zajęcia z ceramiki  pozwolą ci zrobić coś pięknego, a po wypaleniu zabrać do domu. Zajęcia uczą też cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, relaksują i pogłębiają estetyczną wrażliwość. No i nie zapominajmy – dają też całkiem przyzwoitą porcję dobrej zabawy. Zajęcia poprowadzi Marzena Matusik.

Zajęcia nie wymagają przygotowania. Warto jednak zabrać wygodne ubranie, które może się zabrudzić (bez obaw, wszystko się spierze).

Spotkania poniedziałkowe (4 i 11 lipca oraz 16 i 22 sierpnia)

Zajęcia dla dzieci: godz. 15.45-16.30 (opłata za cykl 4 spotkań: 80 zł; jednorazowe zajęcia: 20 zł)

Zajęcia dla dzieci młodszych z rodzicami i opiekunami: godz. 16.40-17.25 (opłata 80 zł za cykl 4 spotkań od osoby; jednorazowe zajęcia: 25 zł)

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych: godz. 17.40-19.10 (opłata 150 zł za cykl 4 spotkań; jednorazowe zajęcia: 40 zł)

Spotkania czwartkowe (7 i 14 lipca oraz 18 i 25 sierpnia)

Zajęcia dla dzieci: godz. 15.45-16.30 (opłata za cykl 4 spotkań: 80 zł; jednorazowe zajęcia: 20 zł)

Zajęcia dla dzieci starszych z rodzicami i opiekunami: godz. 16.40-18.10 (opłata 100 zł za cykl 4 spotkań od osoby; jednorazowe zajęcia: 30 zł)

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych: godz. 18.20-19.50 (opłata 150 zł za cykl 4 spotkań; jednorazowe zajęcia: 40 zł)

 

Wakacyjne zajęcia: rysunek
Lip 4@17:00 – Sie 8@19:00
Wakacyjne zajęcia: rysunek

Zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach wakacyjnych. W letnie poniedziałkowe popołudnia chętni mogą wziąć udział w plenerowych zajęciach rysunku architektonicznego. W wybrane poniedziałki i czwartki lipca i sierpnia otwarta dla chętnych będzie także pracownia ceramiki. Indywidualnie można też pod okiem instruktora pouczyć się gry na gitarze.

Obowiązkowe zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 22 771 90 70. 

Zniżka 50 % opłaty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (Miejskiej lub Powiatowej).

 

Narysuj Zielonkę – plenerowe warsztaty rysunku architektonicznego

Poniedziałki (4 i 25 lipca oraz 1 i 8 sierpnia)

godz. 17.00 (zajęcie potrwają ok. 2 godzin)

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i poziomu rysunkowego do wzięcia udziału w plenerach pod okiem Radosława Ołowskiego.  

Program obejmuje naukę rysunku, w skład którego wchodzą takie zagadnienia jak: główne założenia perspektywy, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, postacie, zwierzęta, urządzenia techniczne i mechaniczne (np. samochody), zagadnienia proporcjonalności oraz podziałów w naturze. Tematyką jest wszystko z otaczającego świata, lecz ukazane na rysunku w sposób techniczny. W trakcie zajęć – oprócz nauki rysunku – uczestnicy będą zapoznawać się z budową rysowanych obiektów oraz kształtować swoją wyobraźnię, aby tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.

Co ze sobą zabrać? Podstawowe wyposażenie teczki na rysowanie w plenerze: deska, kartki (minimum 2), zestaw przyborów do wykonania pracy wybraną techniką, gumki do mazania, ostrzynki. Można również spróbować swoich sił rysując w szkicowniku.

Cena za zajęcia: 30 zł (jednorazowe), 100 zł (cykl 4 plenerów).

 

Lip
21
czw
Wakacyjne spotkania: szachy
Lip 21@16:00 – Sie 25@18:00
Wakacyjne spotkania: szachy

W wakacyjne czwartki od 21 lipca do 25 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych rozgrywek szachowych. 

Zmierzyć się z doświadczonym instruktorem szachowym, a może posłuchać jego wskazówek? Szachy poprawiają umiejętności arytmetyczne, uczą analitycznego i krytycznego myślenia, a także poprawiają zdolności planowania i zwiększają IQ.

Początkujących, grających regularnie i sporadycznie, zapraszamy na otwarte symultaniczne potyczki szachowe prowadzone przez Sebastiana Sentowskiego, sędziego pierwszej klasy i zawodnika posiadającego pierwszą kategorię szachową.

Miejsce spotkań: plac przy wejściu do Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. 

Terminy: 21.07., 28.07., 04.08., 11.08., 18.08, 25.08. godziny 16:00-18:00

BEZ ZAPISÓW, WSTĘP WOLNY

Zapraszamy.

Sie
4
czw
Sąsiedzkie Granie
Sie 4@20:00 – 21:00
Sie
7
nie
Kino Letnie
Sie 7@20:30 – 21:30
Sie
9
wt
Grające sąsiedztwo „Dromenca”
Sie 9@20:00 – 21:00
Sie
11
czw
Grające sąsiedztwo „Dziekan Band”
Sie 11@20:00 – 21:00
Wrz
18
nie
Teatr na leżakach: Wodewil Warszawski
Wrz 18@18:00 – 19:30

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym Teatrem Pijana Sypialnia!

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.
W rankingu krytyków miesięcznika “Teatr” podsumowującym sezon artystyczny 2012/2013 Pijana Sypialnia został aż dwukrotnie wyróżniona w kategorii OFF za zespół i spektakl „Wyjowisko”. W sezonie 2014/2015 w ramach podobnego rankingu wyróżniono aż dwa spektakle, w dwóch różnych kategoriach: „Łojdyrydy” jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE OFFOWE oraz „Wodewil Warszawski” jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE TEATRU MUZYCZNEGO. Są zdobywcami głównych nagród na licznych festiwalach teatralnych.

Wodewil Warszawski – scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku.
Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta.

Druga część widowiska to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia; gdzie celebryci prześcigają się w prezentowaniu swoich sposobów na realizowanie wyjątkowej i pełnej sukcesów kariery.

Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…

Trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=DV6rUiiJwKo

  •  Niedziela 18 września godz. 18.00 w Parku Dębinki*
  •  zapewniamy leżaki, ale zachęcamy do przynoszenia swoich kocyków
  •  na miejscu będzie dostępna ciepła herbata, bo wieczory są już chłodne
  •  wstęp wolny

* w razie złych warunków pogodowych spektakl zostanie przeniesiony do sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce ul. Łukasińskiego 1/3

Wrz
25
nie
KONCERT: Anita Lipnicka
Wrz 25@17:00 – 19:00

W niedzielę 25 września zapraszamy na koncert Anity Lipnickiej!

Po ogromnym sukcesie trasy INTYMNIE, podczas której Artystka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej, jesienią 2022 będzie ją można usłyszeć i zobaczyć wraz z zespołem w serii nowych koncertów w niezwykle kameralnej odsłonie. Zielonka znalazła się na tej trasie!

„Zamierzamy odwiedzić miejsca, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym Intymnym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki” – deklaruje Anita. „Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie – stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących wrażeń dźwiękowo-wizualnych, których wspólnym mianownikiem będzie….miłość!”
Jaki repertuar usłyszymy w ramach trasy „O miłości…”?
„W czasie pomiędzy celebracją jubileuszu, a premierą mojego nowego wydawnictwa, zapragnęłam wyruszyć w trasę tematyczną, podczas której zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. Oprócz utworów własnych, przygotowuję dla Was także sporą garść zaskakujących coverów! Jest tylu wykonawców, którzy mnie od lat inspirują… Jeśli chcecie poznać moje ukochane piosenki o miłości i posłuchać jak ja bym je zaśpiewała, gdyby były napisane przeze mnie, zapraszam na jesienne koncerty!”

Trasa „Anita Lipnicka | O miłości… akustycznie” zapowiada się więc niezwykle wzruszająco. Oprócz takich evergreenów jak „Piosenka Księżycowa”, „Piękna i Rycerz” czy „Mosty”, będzie można usłyszeć w wykonaniu Anity m.in. „Nothing Compares 2 U” Sinéad O’Connor , „Love Song” zespołu The Cure, czy „Into my arms” Nicka Cave’a. Jest również szansa, że widzowie poznają przedpremierowo piosenki z najnowszego albumu, nad którym Artystka obecnie pracuje. 

Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/32QUaC9Iu

Do dnia 24 września bilety można kupić w cenie 70 zł, w dniu koncertu w cenie 85 zł. Dostępne od 1 września online TU lub w kasie OKiS.

Zapraszamy!

Wrz
30
pt
Spotkania z muzyką czyli koncerty z Filharmonią Narodową
Wrz 30 2022@11:30 – Cze 16 2023@11:30

Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału w koncertach w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z Muzyką”. Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie raz w miesiącu na naszej scenie odbywać się będą tematyczne koncerty, każdy   zupełnie inny od pozostałych, poświęcone rozmaitym gatunkom muzycznym oraz twórcom różnych epok, od dawnych po współczesnych. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść edukacyjna.

Na cykl zapraszamy szczególnie uczennice i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ale jesteśmy pewni, że koncerty spodobają się nie tylko dzieciom. Mile widziany będzie każdy, kto ma i czas i chęci.

Miejsce koncertów: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce

 

O projekcie: Koncerty mają charakter kameralny, odbywają się raz w miesiącu i trwają do 45 minut. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki. Każdy temat realizowany jest w różnych wersjach, dostosowanych do wieku słuchaczy.

Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych już od kilkudziesięciu lat dociera z koncertami do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, ośrodków kultury oraz do wszystkich zainteresowanych słuchaczy. Spotkania z Muzyką są dla nich szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Skip to content