Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Maj
19
nie
Koncert wiosenny
Maj 19@19:00 – 20:00
Serdecznie polecamy kolejne muzyczne wydarzenie proponowane w tym roku Zielonce przez Prywatną Szkołę Muzyczną I i II stopnia z Wołomina. Wspominamy koncert, który odbył się w sali widowiskowej OKiS w lutym br. W Koncercie Karnawałowym wystąpiła wówczas wspaniała orkiestra, soliści i prof. dr hab. Szymon Kawalla w roli prowadzącego. Tym razem usłyszymy orkiestrę i chór Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego oraz solistów w wiosennym repertuarze Zygmunta Noskowskiego i Franciszka Lessla. Koncert odbędzie się we wnętrzach kościoła pw. MB Częstochowskiej.
Maj
25
sob
Spotkanie i film: Historia polskiego wzornictwa
Maj 25@16:00 – 16:00
Spotkanie i film: Historia polskiego wzornictwa

Wszystkich zainteresowanych designem, szlachetnymi korzeniami polskiego wzornictwa, i po prostu wrażliwych na piękno w sztuce użytkowej zapraszamy na to wydarzenie.  

„Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” to głównie projekcja filmu o tym samym tytule Małgorzaty Olimpii Świderskiej, połączona z rozmową z osobami związanymi z produkcją. Autorka oraz występujący w filmie dr Anna Wiśnicka, Anna Maga i Anna Dembska, opowiedzą o swojej pasji do polskiego wzornictwa i o przebiegu realizacji projektu filmowego. Rozmowę poprowadzi Rafał Tarnarzewski, który na co dzień zajmuję się designem, jego historią.

Podczas spotkania będzie również możliwość obejrzenia wystawy fotografii produktów polskiego wzornictwa przemysłowego.
Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski.

Organizuje: Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce

Współorganizacja: Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.

Sobota, 25 maja, godz. 16:00, sala widowiskowa OKiS w Zielonce.

Cze
1
sob
GRA MIEJSKA. Zgłoś drużynę!
Cze 1@11:30 – 15:30

Zapraszamy rodzinne drużyny do udziału w drugiej edycji Gry Miejskiej „Pocztówki Zielonki jakiej już nie ma”. Gra dostarczy wam mnóstwo przygód, zagadek i ciekawostek o naszym mieście. Warto zarezerwować sobie 2 godzinki by przejść przez Zielonkę uczestnicząc w tajnej misji ze specjalnie przygotowanym, wypełnionym łamigłówkami przewodnikiem w ręku. W grze mogą wziąć udział drużyny 2-6 osobowe z przynajmniej jedną osobą dorosłą w składzie. Szczegóły precyzuje regulamin – należy się z nim zapoznać.

Start 1 czerwca o 11:30 przy wejściu do OKiS od strony ul. Słowackiego. Rejestracja drużyn od godziny 11:00. Zapisy drużyn już się rozpoczęły – wyślij zgłoszenie aby zarezerwować sobie miejsce.

Gra powstała podczas pracy OKiS z wolontariuszami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonce nad projektem „UTW dla społeczności”.

REGULAMIN GRY

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE DRUŻYNY

Tak było podczas pierwszej edycji gry:

Cze
16
nie
Mistrzostwa Polski amatorów w badmintonie
Cze 16@10:00 – 15:00
Cze
23
nie
KINO LETNIE: „Morderstwo w orient expressie”
Cze 23@21:30 – 23:00

Zapraszamy Zielonkowian na kino pod chmurą. Pierwszy seans odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 21.30 na Placu Jana Pawła II. Zapewniamy 100 leżaków. Warto zabrać ze sobą własny kocyk.

Jako pierwszy zobaczymy film „Morderstwo w orient expressie”.

W sumie odbędzie się 8 pokazów w kolejne niedziele do 11 sierpnia.

Zapraszamy.

Cze
30
nie
KINO LETNIE: „Jumanji”
Cze 30@21:30 – 23:30

W niedzielę 30 czerwca po raz drugi spotkamy się na plenerowym KINIE LETNIM w Zielonce. Tym razem seans obejrzymy w Parku Dębinki. Będzie to film „Jumanji” , start o 21.30. Popcorn ponownie gratis. Zapraszamy.

Od poniedziałku do środy mieszkańcy miasta na Facebook-u głosują na tytuł kolejnego filmu, który zobaczymy. Aby wziąć udział w głosowaniu śledź nasz Fanpage facebook.com/okis.zielonka.

W sumie odbędzie się 8 pokazów w kolejne niedziele do 11 sierpnia.

Do zobaczenia!

 

 

 

Lip
7
nie
Kino letnie – pokaz 3
Lip 7@21:30 – 23:30

W niedzielę 7 lipca po raz trzeci spotkamy się na plenerowym KINIE LETNIM w Zielonce. 

Od poniedziałku do środy mieszkańcy miasta na Facebook-u głosują na tytuł kolejnego filmu, który zobaczymy. Aby wziąć udział w głosowaniu śledź nasz Fanpage facebook.com/okis.zielonka.

W sumie odbędzie się 8 pokazów w kolejne niedziele do 11 sierpnia.

Do zobaczenia!

 

 

Sie
11
nie
Kino Letnie „Hotel Transylwania”
Sie 11@20:30 – 22:00

Na darmowy popcorn podczas seansu Kina Letniego zaprasza Cubana Ristorante z Zielonki. Dziękujemy.  https://www.facebook.com/CubanaRistorante/

Sie
18
nie
Kino Letnie „Bohemian Rapsody” i koncert „Garden Party”
Sie 18@19:00 – 23:00