Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Program semestru wiosennego 2019

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zielonce

Semestr wiosna ‚2019

LUTY 2019

13.02.2019, środa,

godz. 11:00 : Jubileusz 5-lecia Koła Rękodzieła Bławatek

– wystawa i prelekcja o sztuce origami – prezentacja Klubu – poczęstunek

godz. 12:30 : W kręgu kultury japońskiej – spotkanie z gościem UTW: Masato Yokoe – prezentacja o sztuce parzenia zielonej herbaty i koncert na tradycyjnym japońskim instrumencie shamisen.

20.02.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Terapia krajobrazem – cztery pory roku na zdrowie”

– Robert Szewczyk – geograf, geoekolog, dziennikarz

27.02.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „W kręgu drugiej awangardy” – dr Adam Tyszka – literaturoznawca

MARZEC 2019

 01.03.2019, piątek, godz. 16:30

Wyjazd do…: Centrum Nauki Kopernik. W programie: Planetarium, film „Na skrzydłach marzeń”, zwiedzanie wystaw CNK,

udział w „Koncercie pod gwiazdami – chopinowskie pejzaże”

 06.03.2019,  środa, godz. 11:00

Wykład: „Biografie nieskłamane – Zbigniew Herbert” – Joanna Siedlecka, pisarka, reportażystka

 13.03.2019,  środa,

godz. 10:30    Występ: Program na Dzień Kobiet – śpiewa Barbara Kurek

Godz. 11:00   Wykład: „Barbarzyńska Europa – czy Europejczycy byli i są barbarzyńcami?”

– Jacek Delert, kulturoznawca, przewodnik turystyczny.

20.03.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Kiedy smutek to depresja – jak zachować pogodę ducha?” – Izabela Cymer, psychoterapeuta, gerontolog

 27.03.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „I one walczyły o Niepodległą” – Maria Pijanowska, romanistka, przewodnik

KWIECIEŃ 2019

 03.04.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Sztuka życia razem, choć czasem tak różnie…” – dr Piotr Kociszewski, geograf, dr nauk o ziemi, przewodnik

08.04.2019, poniedziałek, godz. 10:00

Wykład wyjazdowy: Zwiedzamy pomnik historii – Filtry Warszawskie – grupa II

 23.04.2019, poniedziałek Wyjazd do teatru: Teatr Ateneum „Kasta la vista”

24.04.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Gruzja kraj wina” – Piotr Apostolidis, były konsul RP w Gruzji

26.04.2019, piątek Wyjazd krajoznawczy: „Łódź śladem sztuki i fabrykantów”

 MAJ 2019

08.05.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Marian Hemar – generał satyry czyli o kabaretach i nie tylko” – Igor Pogorzelski

15.05.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Modele demokracji – cz.1” – Barbara Sieradzka, dziennikarka

22.05.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „Podróż do Andaluzji” – Przemysław Pilich

23-26.05.2019

Wycieczka krajoznawcza: „Podkarpacie – w dolinie Sanu i wśród bieszczadzkich połonin”

29.05.2019, środa, godz. 11:00

Wykład: „We władzy wizerunków – jak oddziałują na nas obrazy” – Igor Wieremiejuk, ikonoznawca, filozof

 CZERWIEC 2019

06.06.2019, czwartek, wykład wyjazdowy,

Godz. 11:00: Odkrywamy Stare Miasto – Zwiedzamy Centrum Interpretacji Zabytków

Godz. 13:00: Wykład na Zamku Królewskim: „ Ludwik II Bawarski i jego zamki” – Beata Artymowska

12.06.2019, środa, godz. 11:00

Uroczyste zakończenie roku akademickiego