Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Program VIII semestru

1-UNIWERSYTET DZIECIECY I...SAVOIR VIVRE(4)
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału. W wybrane soboty w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbywać się będą ciekawe zajęcia i niecodzienne warsztaty.

UNIWERSYTET DZIECIĘCY W ZIELONCE

IV rok/ VIII semestr: wiosna 2017

Harmonogram

1 IV 2017r. Wykład

,,Mały Edison – dzieci kochają odkrywać”

22 IV 2017 r. Warsztaty

,,Mały Edison – małe talenty robią eksperymenty”

Prowadzi: nienudno.pl

To będzie nasze kolejne spotkanie z eksperymentami i następny stopień wtajemniczenia.  Podczas tych zajęć będziemy w ciekawy sposób uczyć się otaczającego nas świata oraz samodzielnie odkrywać prawa rządzące naturą. Wykonamy niezwykle interesujące oraz barwne doświadczenia fizyczne i chemiczne (bezpieczne!). Będziemy omawiać, ,,przeżywać” oraz dyskutować!

 8 IV 2017r. Wykład z elementami Warsztatu

,,Jak się dogadać, czyli o porozumiewaniu się”

Prowadzi: Małgorzata Głogowska

Co robić, by chciano nas słuchać? Jak mówić, żeby inni nas rozumieli? Jak słuchać, żeby zrozumieć się nawzajem? Na tych zajęciach będziemy się uczyć o trudnej sztuce skutecznego porozumiewania się.

 13 V 2017r. Zajęcia wyjazdowe

Pokaz i Warsztaty: ,,Warsztaty czerpania papieru”

Manufaktura Papieru Czerpanego w Kobyłce

Podczas tych zajęć zapoznamy się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Zrozumiemy w jaki sposób ludzie wpadli na pomysł wytwarzania papieru i dlaczego był im tak bardzo potrzebny! Będziemy mogli dotknąć replik tabliczek glinianych z pismem klinowym, papirusów czy tabliczek woskowych. Na zajęciach każdy z nas wyczerpie papier z zatopionymi roślinami.

20 V 2017 r. Wykład i warsztat

,,Czy starożytni Egipcjanie wymyślili przybijanie sobie piątki?”

Czy starożytni Egipcjanie rysowali komiksy? Jaką super moc posiada egiptolog, czym właściwie się zajmuje i ile ma wspólnego z detektywem? Jak mogliby odpowiedzieć dawni mieszkańcy Egiptu na pytanie: co jest ważniejsze serce czy rozum? Zapraszamy do pełnej zagadek, z których część spróbujemy rozwiązać, krainy faraonów, mumii i piramid.

10 VI 2017r. Pokaz i Warsztaty z drukowania 3D – Zakończenie roku

,,Nieograniczony świat 3d”

Czy wiesz jak wygląda i do czego jest stosowana drukarka 3D? Na naszych zajęciach rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Razem odkryjemy niesamowity świat technologii 3D, którego granicę stanowi jedynie nasza wyobraźnia! Warsztaty rozwiną wyobraźnię przestrzenną, nauczą zasad drukowania 3D oraz konstruowania 3D. Na żywo przedstawimy cały proces powstania przedmiotu, począwszy od pustego arkusza projektowego, a kończąc na finalnie wydrukowanym przedmiocie. Co więcej nasze spotkanie będzie wzbogacone o jeszcze jedno urządzenie jakim jest skaner 3D. Wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego.