Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Program IX semestru

1-UNIWERSYTET DZIECIECY I...SAVOIR VIVRE(4)
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału.

W wybrane soboty w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbywać się będą ciekawe zajęcia i niecodzienne warsztaty.

UNIWERSYTET DZIECIĘCY W ZIELONCE

Semestr IX – jesień-zima 2017/2018

21 X 2017 r. WYKŁAD & WARSZTATY

,,KULISY TEATRU LALEK”

Co kryje się za parawanem? Czy lalkarz to aktor? A czy aktor to zawsze człowiek? Kim są „Najnaje”? I czy teatr lalek jest tylko dla dzieci? W godzinnym wykładzie znajdziemy odpowiedzi na te i inne pytania. Nauczymy się niezbędnych pojęć, a także poznamy rodzaje lalek teatralnych. Po zajęciach teoretycznych studenci będą mieli okazję przejść intensywny warsztat aktorski.

Prowadząca: Małgorzata Rytel – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza  w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

 

4 XI 2017 r. WYKŁAD & AKADEMIA MŁODEGO KINOMANIAKA

,,EKSPERYMENT W TEORII”

Naszą przygodę z eksperymentowaniem rozpoczniemy od wstępu teoretycznego, wzbogaconego pokazem naukowym, który pobudzi nasz apetyt na samodzielne zgłębianie tajników nauk ścisłych. Zdobędziemy sporą dawkę wiedzy, która pozwoli nam na wykonanie nieskomplikowanych doświadczeń na kolejnym spotkaniu.

AKADEMIA MŁODEGO KINOMANIAKA – po wykładzie projekcja filmowa.

 

18 XI 2017 r. WARSZTATY

,,URODZENI NAUKOWCY”

Podczas tych zajęć zwykła sala lekcyjna zamieni się w niezwykłe laboratorium do odkrywania tajemnic nauki. Będziemy eksperymentować, mieszać mikstury i rozwiązywać zagadki. Zamienimy się w prawdziwych naukowców, a podczas zgłębiania najciekawszych zagadnień nauk ścisłych będziemy się świetnie i bezpiecznie bawić!

 

2 XII 2017 r. WYKŁAD & AKADEMIA MŁODEGO KINOMANIAKA

 

16 XII 2017 r. WARSZTATY

,,DO SIEGO ROKU! JAK NA ŚWIECIE OBCHODZI SIĘ NOWY ROK”

Czy każdy człowiek na świecie wita Nowy Rok 1 stycznia? A kto robi to najwcześniej?  Który jest rok w Chinach? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w grudniu. Ruszymy w podróż dookoła świata. Zapoznamy się z różnymi kalendarzami oraz dowiemy się jak dzieci i dorośli obchodzą Nowy Rok w zależności od kultury, w jakiej żyją.

 

STYCZEŃ 2018 R.

SPOTKANIE WYJAZDOWE – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. J