Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Teatr

prowadzenie: Aneta Płuszka, Robert Płuszka

wiek: młodzież (15-18 lat)

termin: poniedziałek

godz.: 17:30-19:30

wiek: dorośli (18+)
termin: poniedziałek

godz.19:30-21:30

cena: 50 zł / za 4 spotkania w miesiącu

o zajęciach: Studio łączy teatr aktorski z teatrem plastycznym i teatrem ruchu. Naszym celem jest eksperyment oraz doświadczanie kolejnych etapów rozwoju scenicznego, poszerzanie umiejętności teatralnych, reżyserskich, interpersonalnych oraz tworzenie fantastycznej grupy przyjaciół. Specyficzny sposób prowadzenia zajęć skutkuje barwnymi spektaklami opartymi na rytmie, plastyce ruchu i materii oraz na indywidualnościach aktorskich. Z pasją wykorzystujemy potencjał i zaangażowanie młodych aktorów.

korzyści: nasze spotkania są kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szansą na rozwój talentu scenicznego, na przełamywanie barier, odkrywanie nowych umiejętności i poznanie nowych ludzi. Działamy w myśl zasady: „My nie kontestujemy, my tworzymy!

efekt: Teatr Loża Szyderców realizuje różnorodne formy teatralne: spektakle plastyczne, teatr dla dzieci, teatr ruchu, sztuki klasyczne i współczesne, pantomimę, happening. Każdy sezon pracy wieńczy premiera. Spektakle grupa prezentuje zielonkowskiej publiczności na scenie OKiS oraz na przeglądach teatralnych w kraju.

instruktorzy: Aneta Płuszka – absolwentka PWST Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Aktorka teatralna warszawskiego Teatru Baj. Reżyser, scenopisarka, autorka adaptacji, wierszy i piosenek.

Robert Płuszka – absolwent łódzkiej „Filmówki”. Aktor kabaretowy , filmowy, teatralny i estradowy. Związany z warszawskim Teatrem Baj. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach i teatrach telewizji.

„Portfolio”: Studio Teatralne Loża Szyderców powstało w kwietniu 2010. Przedstawienia realizowane przez młodzież pod okiem aktorskiego małżeństwa Anety i Roberta Płuszka były zauważane i doceniane na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach i konkursach teatralnych za niepowtarzalny styl i charakter spektakli. „Loża Szyderców” na stałe wpisała się w lokalną przestrzeń artystyczną. Tworzą ją kolejne pokolenia młodych zapaleńców sztuki teatralnej: gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz osoby pracujące zawodowo.

 

Jeżeli:
drzemie w Tobie twórcza pasja,
interesujesz się aktorstwem, sztuką, teatrem, ludźmi, emocjami
chcesz pokonać nieśmiałość
Jeżeli jesteś:
człowiekiem twórczym
artystyczną duszą
niespokojnym duchem
otwarty na nowe wyzwania
ciekawy świata, ludzi, zdarzeń
przyjdź do nas! 
 

 

Studio Teatralne Loża Szyderców w OKiS from zielonka_kultura i sport on Vimeo.

Skip to content