Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Wrz
30
pt
Spotkania z muzyką czyli koncerty z Filharmonią Narodową
Wrz 30 2022@11:30 – Cze 16 2023@11:30

Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału w koncertach w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z Muzyką”. Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie raz w miesiącu na naszej scenie odbywać się będą tematyczne koncerty, każdy   zupełnie inny od pozostałych, poświęcone rozmaitym gatunkom muzycznym oraz twórcom różnych epok, od dawnych po współczesnych. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść edukacyjna.

Na cykl zapraszamy szczególnie uczennice i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ale jesteśmy pewni, że koncerty spodobają się nie tylko dzieciom. Mile widziany będzie każdy, kto ma i czas i chęci.

Miejsce koncertów: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce

 

O projekcie: Koncerty mają charakter kameralny, odbywają się raz w miesiącu i trwają do 45 minut. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki. Każdy temat realizowany jest w różnych wersjach, dostosowanych do wieku słuchaczy.

Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych już od kilkudziesięciu lat dociera z koncertami do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, ośrodków kultury oraz do wszystkich zainteresowanych słuchaczy. Spotkania z Muzyką są dla nich szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Gru
3
sob
KONCERT: CeZik Dzieciom
Gru 3@16:00 – 17:00

 

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” ( www.youtube.pl/ascezik i  www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.
Pięć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 100 milionów wyświetleń… i wiosną otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie „obciachowe”. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 250 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.

Sobota 3 grudnia 2022, godz. 16:00, scena OKiS

Ceny biletów:
30 zł – dzieci (od 0 do 16 lat)
55 zł – dorośli

Można je kupić wyłącznie tutaj: https://biletyna.pl/…/NutkoSfera-Cezik-dzieciom/Zielonka

Skip to content